Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
11 Listopada - Śięto Niepodległości
foto1
Witamy na stronie KP PSP Mielec
foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
Nie dla czadu !
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność.


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

OSP MALINIE II W KSRG.

 30.09.20 5

    30 września br. w siedzibie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Malinie II odbyło się spotkanie z okazji włączenie jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Decyzją nr IX/177 KSRG z dnia 23 grudnia 2019 r. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej włączył jednostkę OSP Malinie II do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Decyzję na ręce prezesa jednostki - dh Arkadiusza Rusina wręczył zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Andrzej Marczenia.

30.09.20 130.09.20 4

     Następnie głos zabrał zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Andrzej Marczenia, który pogratulował jednostce i jednocześnie podkreślił, że włączenie do ksrg jest wielkim zaszczytem, ale wiąże się także z nowymi obowiązkami. Przekazał również na tą okoliczność list gratulacyjny od podkarpackiego komendanta wojewódzkiego.

    Gratulacje dla jednostki oraz słowa podziękowania dla wszystkich osób, które miały osobisty wkład w to, że jednostka została włączona do ksrg przekazali: wójt gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu - mł. bryg. Łukasz Kapinos. Na zakończenie prezes OSP - dh Arkadiusz Rusin w imieniu druhów OSP Malinie II podziękował za okazane im zaufanie oraz zapewnił o gotowości do wykonywania zadań związanych z włączeniem do ksrg.

   W uroczystości udział wzięli m in.: zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP - bryg. Andrzej Marczenia, komendant powiatowy PSP w Mielcu - mł. bryg. Łukasz Kapinos, radny powiatu mieleckiego - Kacper Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz wraz z przewodniczącym rady gminy - Waldemarem Maziarzem, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego komendy powiatowej PSP w Mielcu - st.kpt Bartłomiej Bieniek, v-ce prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Mielcu - dh Janusz Bik, komendant gminny OSP w Tuszowie Narodowym - dh Kazimierz Nowak, członkowie jednostki Malinie II oraz zaproszeni goście.

30.09.20 230.09.20 3

     Jednostka OSP Malinie II to 23 jednostka włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie powiatu mieleckiego, a jednocześnie 4 w gminie Tuszów Narodowy. Posiada w swoich szeregach 41 członków, z czego 15 może brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W jednostce bardzo prężnie i z sukcesami działa młodzieżowa drużyna pożarnicza, do której należy 22 członków. Na wyposażeniu jednostki znajduje się dwa samochody ratowniczo-gaśnicze tj. GLM 8 i GCBA 5/24 oraz szereg sprzętu ratowniczo gaśniczego niezbędnego do skutecznego prowadzenia działań. W imieniu kierownictwa oraz wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych mieleckiej komendy składamy zarządowi i członkom jednostki OSP Malinie II gratulacje i życzymy sukcesów w realizacji codziennych zadań.

30.09.20 7Opracowanie: mł.bryg. Łukasz Kapinos, KP PSP Mielec.
Zdjęcia: Krzysztof Radoń, tygodnik regionalny Korso.

INFORMACJA GIS

          KORONAWIRUS

Koronawirus w Czechach Trzy przypadki potwierdzone jednoczesnie article

         INFORMACJE GIS

Nie oszukuj ratownika.

SŁUŻBA CYWILNA

godło1 duze

KAMPANIA

logo s

TLENEK WĘGLA

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0475656
DziśDziś33
WczorajWczoraj280
Ten tydzieńTen tydzień1399
Ten miesiącTen miesiąc6509
WszystkichWszystkich475656