Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
UWAGA!!! STRAŻACY OSP
foto1
Zawsze Gotowi Pomagać
foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
Stop pożarom traw !
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność.


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

ZDANIE OBOWIĄZKÓW PRZEZ KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP

25.07.19 4

     Dzień 25 lipca 2019 r. zapisał się w historii komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wielkimi literami. W tym dniu odbyła się uroczystość z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu - st. bryg. mgr inż. Stanisława Rączki.
     Pożegnanie komendanta powiatowego zorganizowane zostało na placu jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Mielcu w formie uroczystego apelu. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku, który odebrał zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP - bryg. Andrzej Marczenia, po czym odegrano hymn  i podniesiono flagę państwową. Oprócz zgromadzonych gości i funkcjonariuszy komendanta pożegnała kompania honorowa i sztandar mieleckiej komendy.

25.07.19 725.07.19 13

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in.:
- Pani Krystyna Skowrońska – poseł na sejm RP i v-ce przewodnicząca parlamentarnego zespołu strażaków,
- bryg. Andrzej Marczenia – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP,
- Pani Maria Napieracz – radna sejmiku województwa podkarpackiego,
- Pan Jan Tarapata – radny sejmiku województwa podkarpackiego,
- Pan Andrzej Bryła– v-ce starosta powiatu mieleckiego,
- druh Franciszek Augustyn - prezes zarządu powiatowego ZOSP wraz z całym prezydium,
- komendanci miejscy i powiatowi PSP z województwa podkarpackiego,
- Pan Jacek Wiśniewski – prezydent miasta Mielca,
- Pan Zbigniew Tymuła – radny powiatu mieleckiego,
- szefowie służb, inspekcji i instytucji, m.in.: nadkomisarz Jacek Juwa -  komendant powiatowy policji, ppłk. Mirosław Ciesielski - wojskowy komendant uzupełnień w Mielcu, przedstawiciele Nadleśnictw Mielec i Tuszyma,
- burmistrzowie i wójtowie reprezentujący gminy powiatu mieleckiego,
- ks. Paweł Samborski – kapelan strażaków województwa podkarpackiego,
- ks. Waldemar Ciosek – kapelan powiatowy strażaków,
- emerytowani funkcjonariusze pożarnictwa i byli pracownicy cywilni,
- wielu innych znakomitych gości.

25.07.19 125.07.19 2

     Po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, wszyscy zebrani mieli okazję poznać przebieg 30 lat służby st. bryg. Stanisława Rączki – od 1987 r., kiedy podjął  studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie jako podchorąży, aż do powołania na stanowisko komendanta powiatowego komendy powiatowej PSP w Mielcu. Osiągnięcia i przebieg służby komendanta zmieszczono w tym miejscu.

25.07.19 1525.07.19 5 

    Podczas uroczystości szef mieleckich strażaków powiedział m.in. „Objęcie funkcji komendanta było dla mnie największym wyzwaniem i ukoronowaniem pracy. Jestem dumny z tego, że przez przeszło 30 lat mogłem nosić granatowy mundur i przekonany, że praca zawodowa była przygodą mojego życia” – mówił st. bryg. Stanisław Rączka, dziękując wszystkim osobom, z którymi współpracował na przestrzeni lat.

25.07.19 325.07.19 6

    Pożegnanie komendanta poprzedziło odczytanie decyzji komendanta głównego o odwołaniu ze stanowiska komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. St. bryg. Stanisław Rączka po przeszło czterech latach kierowania mielecką komendą pożegnał się ze sztandarem komendy powiatowej PSP w Mielcu i złożył meldunek o zdaniu obowiązków zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego - bryg. Andrzejowi Marczeni.

25.07.19 825.07.19 6

     Częścią czwartkowej uroczystości było również odczytanie decyzji podkarpackiego komendanta wojewódzkiego o powierzeniu obowiązków komendanta powiatowego dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego – mł. bryg. Łukaszowi Kapinosowi. Przyjmując obowiązki komendanta mł. bryg. Łukasz Kapinos dziękował serdecznie poprzednikowi m.in. za doświadczenie i naukę, jaką przy jego boku miał możliwość nabyć. Decyzję wręczył funkcjonariuszowi  z-ca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego – bryg. Andrzej Marczenia.

25.07.19 925.07.19 10

     W dalszej części uroczystego apelu głos zabrali licznie zgromadzeni goście, którzy w gorących słowach dziękowali dotychczasowemu komendantowi powiatowemu, podkreślali jego profesjonalizm i osiągnięcia oraz złożyli najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzenia i podziękowania były pełne  wzruszeń i wspomnień.

25.07.19 1125.07.19 12

      Na koniec odchodzący komendant w swoim przemówieniu podziękował wszystkim osobom, które napotkał na swojej drodze zawodowej. Podziękował za życzliwość, pomoc i zrozumienie. Szczególne słowa podziękowania skierował do obecnych współpracowników: funkcjonariuszy i pracowników cywilnych mieleckiej komendy.

25.07.19 1425.07.19 16

      W tym dniu w podziękowaniu za zasługi st. bryg. Stanisław Rączka został wyróżniony najwyższym odznaczeniem związku Ochotniczej Straży Pożarnej – „Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza”. Wyróżnienie to w imieniu zarządu głównego ZOSP RP wręczył prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP – dh Franciszek Augustyn.

      Apel zakończył się złożeniem meldunku zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego - bryg. Andrzejowi Marczeni.

25.07.19 17 

Opracowanie: mł.bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu;
Zdjęcia: mł.ogn. Tomasz Rysiewicz, KP PSP w Mielcu.

INFORMACJA GIS

          KORONAWIRUS

Koronawirus w Czechach Trzy przypadki potwierdzone jednoczesnie article

         INFORMACJE GIS

Nie oszukuj ratownika.

plakat570

SŁUŻBA CYWILNA

godło1 duze

KAMPANIA

logo s

TLENEK WĘGLA

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0436673
DziśDziś68
WczorajWczoraj276
Ten tydzieńTen tydzień1805
Ten miesiącTen miesiąc1221
WszystkichWszystkich436673