Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
4 Maja - Dzień Strażaka
foto1
Stop pożarom traw
foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność
foto1
Spokrewnieni służbą


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

4maj4

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

      Komendant Powiatowy PSP w Mielcu zaprasza do udziału w Mszy Świętej z okazji Dnia Strażaka pracowników komendy,  emerytów  PSP oraz ich rodziny. Msza Święta odbędzie się 4 maja 2018 r. o godz. 13.00 w Kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu.

Komendant Powiatowy PSP w Mielcu
st. bryg. Stanisław Rączka

 

Zmiana rozmiaru czcionki:

07.04.18 4

ZBIÓRKA KRWI

     7 kwietnia br. na terenie Galerii Handlowej Nawigator w Mielcu przy ul. Powstańców Warszawy zorganizowana została akcja krwiodawstwa. W tym dniu przed galerią pojawił się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z jednostki ratowniczo gaśniczej nr 2 w Mielcu, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelowie oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji. Przy okazji zakupów  mieszkańcy mogli honorowo oddać krew, która jest największym darem człowieka. Ponadto, korzystając z obecności służb ratunkowych, dowiedzieć się wielu rzeczy w aspekcie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Strażacy w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” prezentowali sprzęt, jego parametry oraz możliwości ratownicze. Prowadzili pogadanki na temat zachowania się w sytuacji zagrożenia, a także udzielania pomocy do czasu przyjazdu służb ratowniczych.

07.04.18 307.04.18 207.04.18 1

Opracowanie: st.kpt.Łukasz Kapinos, KP PSP w Mielcu;
Zdjęcia: OSP Chorzelów.

Zmiana rozmiaru czcionki:

WIZYTA MŁODZIEŻY W KP PSP W MIELCU

  20180321 220180321 1 

        Po raz XV Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zorganizowała „Dzień Przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 21 marca 2018 r. czwórka uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu odbyła jednodniową praktykę w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. W ramach wizyty uczniowie zapoznali się  z działalnością oraz strukturą organizacyjną komendy. Następnie w poszczególnych wydziałach pracownicy i funkcjonariusze przedstawili im zakres i sposób realizacji swoich zadań służbowych. Mieli także możliwość zobaczenia i poznania codziennej służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz stanowisku kierowania. Strażacy zaprezentowali młodzieży rozkład dnia, realizację doskonalenia zawodowego oraz sprzęt i możliwości jego wykorzystania.

Opracowanie: st.kpt.Łukasz Kapinos, KP PSP w Mielcu;

STOP POŻAROM TRAW

HYMN I FLAGA RP

TLENEK WĘGLA

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0187293
DziśDziś14
WczorajWczoraj173
Ten tydzieńTen tydzień492
Ten miesiącTen miesiąc4805
WszystkichWszystkich187293