Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
100-lecie odzyskania niepodległości.
foto1
Powiatowe obchody Dnia Strażaka
foto1
Stop pożarom traw
foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

MIĘDZYPOWIATOWE ĆWICZENIA „MIELEC 2018”

AA27.06.18 28        26 i 27 czerwca br. na terenie powiatu mieleckiego odbyły się ćwiczenia zgrywające podmiotów ksrg oraz podmiotów współdziałających z systemem, w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych podczas likwidacji występujących miejscowych zagrożeń oraz pożarów. Ćwiczenia zostały zrealizowane dwoma metodami. W pierwszym dniu przeprowadzono ćwiczenie aplikacyjno-sztabowe gdzie założeniem była organizacja i praca sztabu w zakresie przygotowania wariantów decyzji dla kierującego działaniem ratowniczym, zabezpieczenia logistycznego oraz wsparcia przez inne służby i instytucje w zakresie niezbędnym do prowadzenia działań. W drugim dniu przeprowadzono ćwiczenie praktyczne z użyciem wytypowanych sił i środków ksrg z powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego oraz wytypowanych pododdziałów Podkarpackiej Brygady Odwodowej oraz innych służb, inspekcji, podmiotów i instytucji.

Czytaj więcej: Ćwiczenia „Mielec 2018” 

Zmiana rozmiaru czcionki:

II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH.

20180623 3

     23 czerwca br odbył się II Turniej w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. Impreza miała charakter pikniku z okazji  Święta Ojca i przeprowadzona została na obiektach sportowo-rekreacyjnych RADO w miejscowości Wola Chorzelowska w powiecie mieleckim. W sportowych zmaganiach reprezentacja komendy powiatowej PSP w Mielcu zajęła wysokie 2-gie miejsce ulegając  w meczu finałowym reprezentacji komendy  miejskiej  Policji w Tarnobrzegu , która wygrała całe zawody. Organizatorem zawodów był zarząd wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie wspólnie z zarządem terenowym NSZZ Policjantów w Mielcu oraz kierownictwem komendy powiatowej Policji w Mielcu.

Opracowanie: mł.bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu;
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Mielcu.

Zmiana rozmiaru czcionki:

ĆWICZENIA GASZENIA POŻARU WIELKOPOWIERZCHNIOWEGO LASU

14.05.18 A1

     14 maja br. na terenie Nadleśnictwa Mielec odbyły się ćwiczenia związane z gaszeniem pożaru wielkopowierzchniowego. Głównym założeniem było dostarczenie wody na dużą odległość (ok. 1500 m dwoma liniami zasilającymi W 75) i podanie 6 skutecznych prądów gaśniczych w natarciu.
      W manewrach brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej PSP w Mielcu oraz  Kolbuszowej. Ponadto w ćwiczeniach udział brały również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu mieleckiego:
OSP Wadowice Górne;
OSP Czermin;
OSP Przecław;
OSP Padew Narodowa;
OSP Piechoty;
oraz miejscowa jednostka OSP Trześń.

Czytaj więcej: Ćwiczenia w Nadleśnictwie Mielec

STOP POŻAROM TRAW

HYMN I FLAGA RP

TLENEK WĘGLA

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0204714
DziśDziś186
WczorajWczoraj241
Ten tydzieńTen tydzień1270
Ten miesiącTen miesiąc4454
WszystkichWszystkich204714