Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
4 Maja Dzień Strażakaej
foto1
Święto Konstytucji - 3 Maja
foto1
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność.


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

DZIEŃ STRAŻAKA W KP PSP MIELEC

04.05.20 1     4 maja 2020 r. w świetlicy komendy powiatowej PSP w Mielcu odbyła się skromna uroczystość związana z obchodami Dnia Strażaka, w której uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni pełniący w tym dniu służbę. W związku z pandemią koronawirusa uroczystość została przeprowadzona z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Po złożeniu meldunku głos zabrał komendant powiatowy PSP w Mielcu - mł.bryg. Łukasz Kapinos, który w swoim przemówieniu podziękował strażakom za ich ofiarną służbę, również w ostatnim czasie walki z pandemią oraz złożył gratulacje odznaczonym i awansowanym. Po przemówieniu komendanta odczytano wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych.
    Podczas uroczystej zbiórki  został odczytany  listy okolicznościowy z życzeniami jakie z okazji Dnia Strażaka przekazał  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Na ręce komendanta powiatowego wpłynęły również listy okolicznościowe min.: od parlamentarzystów, podkarpackiego komendanta  wojewódzki PSP oraz samorządowców. W kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu - Mszę Świętą odprawił proboszcz i kapelan powiatowy strażaków – ks.  Waldemar Ciosek.

04.05.20 204.05.20 3

Czytaj więcej: Dzień Strażaka w KP PSP Mielec

Zmiana rozmiaru czcionki:

SPR STAL MIELEC WSPOMAGA STRAŻAKÓW

29.04.20 1     29 kwietnia br. komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu gościła sportowców SPR Stal Mielec. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego oraz pracy mieleckich strażaków na rzecz zwalczania epidemii zawodnicy postanowili pomóc i przekazali kilka paczek w których znalazły się napoje, batony energetyczne oraz maseczki.

Czytaj więcej: SPR Stal Mielec wspomaga strażaków

Zmiana rozmiaru czcionki:

WSPARCIE DLA STRAŻAKÓW POWIATU MIELECKIEGO

26.03.20 1    Za pośrednictwem strony internetowej - komenda powiatowa PSP w Mielcu składa podziękowanie Posłowi na Sejm RP oraz członkowi parlamentarnego zespołu strażaków - Panu Fryderykowi Kapinosowi, który przekazał mieleckim strażakom środek dezynfekcyjny oraz środki ochrony osobistej w postaci rękawiczek lateksowych. W ten sposób pragniemy również podziękować firmie „First Company”, która w obecnym czasie zmagań z epidemią przekazała nieodpłatnie 400 sztuk maseczek ochronnych dla strażaków. Rzeczy te trafiły do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej a za jej pośrednictwem również do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mieleckiego włączonych do ksrg.

Czytaj więcej: Wsparcie dla strażaków powiatu mieleckiego.

Zmiana rozmiaru czcionki:

APEL STRAŻAKÓW

barwinek 4 800x445

    Prosimy, aby przed strażakami nie ukrywać faktu pobytu w miejscach, gdzie występował koronawirus, a także faktu, że ktoś przebywa na kwarantannie z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Dyżurny odbierający telefoniczną prośbę o pomoc skierowaną do strażaków zawsze o to zapyta. Ukrywanie tego faktu może doprowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy strażacy zostaną, zgodnie z procedurami wyłączeni z działań ratowniczo-gaśniczych, w celu przebadania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną.

    W większości przypadków, w trakcie naszych interwencji udzielamy także pomocy przedmedycznej. Informacja o możliwości kontaktu z koronawirusem umożliwi strażakom jeszcze lepsze zabezpieczenie się w czasie niesienia pomocy, a po powrocie do jednostek będziemy wiedzieli, że musimy np. zdezynfekować sprzęt, którego używaliśmy w trakcie interwencji. Jednocześnie zapewniamy, że nigdy udzielenia pomocy nie odmówimy. Apelujemy o rozsądek i rzetelność w informowaniu nas o możliwości kontaktu z koronawirusem.
    Jeśli tylko będziemy o zagrożeniu wcześniej wiedzieć, to z możliwością ekspozycji na wirusa spokojnie sobie poradzimy, zapewniając bezpieczeństwo osobie poszkodowanej i strażakom.

INFORMACJA GIS

          KORONAWIRUS

Koronawirus w Czechach Trzy przypadki potwierdzone jednoczesnie article

         INFORMACJE GIS

Nie oszukuj ratownika.

plakat570

SŁUŻBA CYWILNA

godło1 duze

KAMPANIA

logo s

TLENEK WĘGLA

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0428761
DziśDziś10
WczorajWczoraj281
Ten tydzieńTen tydzień1501
Ten miesiącTen miesiąc1501
WszystkichWszystkich428761