Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
KP PSP Mielec
foto1
UWAGA ! "Cichy zabójca"
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność
foto1
Święto Niepodległości 11 Listopada


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

TLENEK WĘGLA - ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO
ŻYCIE JEST TYLKO JEDNO

  Przedstawiając statystycznie powiat mielecki pod względem interwencji Państwowej Straży Pożarnej z udziałem tlenku węgla, to niestety zajmuje niechlubne wysokie miejsce. Na terenie całej Polski w ubiegłorocznym okresie grzewczym tj. od października do kwietnia odnotowano 4502 zgłoszeń związanych z zagrożeniem ze strony czadu. Dzieląc to przez liczbę powiatów (380) daje nam średnio 11,8 zdarzenia na powiat. Jednak porównując tę liczbę z naszym powiatem (56 zdarzeń) to widzimy, że średnia przekroczona jest o ponad 300 %. Natomiast wszystkie ofiary śmiertelne (3) na terenie województwa podkarpackiego pochodziły właśnie z powiatu mieleckiego. Analogicznie można przeanalizować liczby przedstawiające osoby ranne w wyniku tych zdarzeń.

BROSZURĘ wraz z szcegółowymi informacjami znajdziesz w tym miejscu.

Zmiana rozmiaru czcionki:

ĆWICZENIA SPECJALISTYCZNEJ GRUPY RATOWNICTWA TECHNICZNEGO
"SGRT RZESZÓW 3".

28.09.17 10.2      W dniach 26 - 28 września br. na terenie betoniarni  „JP Pietras” w Mielcu odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Rzeszów 3”, która działa w ramach centralnego odwodu operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej. Dowódcą grupy jest mł. bryg. Jacek Nita - dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w komendzie miejskiej PSP w Rzeszowie, natomiast jego zastępcą - bryg. Witold Strzępka – dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2  w komendzie powiatowej PSP w Mielcu. Pojazdy specjalistyczne jakimi dysponuje Grupa to między innymi ciężki samochód ratownictwa technicznego, ciężki samochód ratownictwa drogowego z KM PSP w Rzeszowie oraz ciężki żuraw ratowniczy o maksymalnym udźwigu 50 ton z KP PSP w Mielcu. Na wyposażeniu Grupy znajduje się również szeroka gama sprzętu służącego do stabilizacji, rozcinania, rozginania i przemieszczania elementów konstrukcji.

Czytaj więcej: Ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa-Technicznego.

Zmiana rozmiaru czcionki:

CERTYFIKACJA MODUŁU HCP

         Komenda powiatowa PSP w Mielcu informuje, że w  dniach 25-26 września 2017 r. w komendzie wojewódzkiej PSP  w Rzeszowie odbyła się wizyta konsultacyjna stanowiąca pierwszy etap procesu certyfikacji modułu pomp wysokiej wydajności HCP Rzeszów do europejskiej zdolności reagowania kryzysowego .  W skład modułu wchodzi wydzielona grupa funkcjonariuszy i sprzętu  z mieleckiej komendy. Zastęp nasz brał udział w działaniach ratowniczych  poza granicami kraju oraz wielokrotnie uczestniczył w ćwiczeniach wspomnianego modułu HCP. Szersza relacja z procesu certyfikacji zamieszczona została na stronie komendy wojewódzkiej PSP w Rzeszowie w  tym miejscu.

18056115992

Opracowanie: mł.bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu;
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Mielcu.

Zmiana rozmiaru czcionki:

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

plakat053

       Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zachęca do wzięcia udziału w szlachetnym przedsięwzięciu jakim jest honorowe oddanie krwi. Po raz drugi Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzelowie organizuje dnia 7 października 2017 r. w godz. 9-13 akcję honorowego krwiodawstwa. Prośba o udział i szczegóły akcji w zamieszczono w poniższej odezwie.

Czytaj więcej: Akcja honorowego krwiodawstwa

TLENEK WĘGLA

HYMN I FLAGA RP

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0167168
DziśDziś7
WczorajWczoraj169
Ten tydzieńTen tydzień996
Ten miesiącTen miesiąc3259
WszystkichWszystkich167168